Medycyna estetyczna

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy- polisacharyd z grupy glikozoaminoglikanów tzw. hialuronian sodu. Substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, mazi stawowej, ciele szklistym oka. Odpowiada także za budowę ścian naczyń krwionośnych. Związek, który w połączeniu z kolagenem wiążę i zatrzymuje wodę w skórze właściwej, dając efekt świeżej, napiętej i jędrnej skóry.

Właściwości kwasu hialuronowego.


Kwas hialuronowy ma mnóstwo korzystnych właściwości, przede wszystkim odpowiada za właściwy poziom nawilżenia i elastyczności skóry, chłonie ją niczym gąbka. Wzmacnia barierę lipidową, dzięki czemu skóra spełnia funkcję ochrony narządów wewnętrznych przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Z kolei wzmocniona bariera lipidowa zwiększa odporność. Posiada silne działanie regenerujące i antyoksydacyjne. Jest biodegradowalny- po wprowadzeniu ulega rozpadowi w określonym czasie. Usieciowane kwasu hialuronowego czyni go doskonałym wypełniaczem.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

*wypełnienie zmarszczek i bruzd- jeden z najbardziej powszechnych i popularnych zabiegów. Polega na zaaplikowaniu kwasu hialuronowego w formie żelu pod skórę likwidując przy tym wgłębienia, wypełnia je i uelastycznia włókna kolagenowe i elastynowe. Przywraca skórze utraconą sprężystości, objętość i młodość. Eliminuje oznaki starzenia w okolicach skroni, cięć pod oczami, lwiej zmarszczki, kości policzkowej i nosowej, bruzd nosowo-wargowych, ust, kąciku ust, szyi, dekoltu i dłoni. Efekt wypełnienia “Eliksirem młodości” utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

*wypełnienie i modelowanie ust- kolejny w czołówce najpopularniejszych zabiegów z wykorzystaniem tego cennego kwasu. Celem wypełnienia ust kwasem hialuronowym jest pełna regeneracja ust i ich okolic poprzez nawilżenie tkanek oraz uwydatnienie ust i nadanie im właściwego kształtu. Przy właściwej pielęgnacji ust po zabiegu efekt powinien utrzymać się 6-12 miesięcy, po tym czasie kwas zostanie naturalnie metabolizowany przez organizm.

*powiększanie biustu- bezpieczna i nieinwazyjna metoda rozprowadzenia kwasu hialuronowego w postaci żelu pozwala na wymodelowanie biustu, ujędrnienie i powiększenie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i dyskretny, a efekt naturalny bez wyczuwalności wypełniacza.

*korekta nosa- wskazaniem do korekty nosa kwasem hialuronowym są m.in nieduże dysproporcje, niewielkie defekty estetyczne, cofnięta kolumienka nosa. Zabieg jest wspaniałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, na które wielu pacjentów z różnych przyczyn się nie decydują. Efektami korekty nosa z wykorzystaniem kwasu m. in są: likwidacja lub zmniejszenie garba, zwężenie zbyt szerokiego nosa, uniesienie czubeczka nosa.

*w walce z bliznami po trądziku- wypełnienie blizn po trądzikowych kwasem hialuronowym ma na celu ich zakamuflowanie i wypełnienie. Efekt jest czasowy- utrzymuje się od 12 do nawet 24 miesięcy, choć w wielu przypadkach przebudowuje zmianę skórną na stałe.

*modelowanie sylwetki kwasem hialuronowym- zabieg inwazyjny, przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym. Umożliwia powiększenie i ujędrnienie pośladków, modelowanie klatki piersiowej u mężczyzn, poprawę kształtu i wysmuklenie łydek, pozwala na korygowanie poszczególnych części ciała, usuwanie asymetrii oraz rekonstrukcję.


Ważne jest, aby decydując się na którykolwiek z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zawsze weryfikować, czy zabieg wykonuje certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Zabieg kwasem hialuronowym- przeciwwskazania
-ciąża
-laktacja
-choroby o podłożu autoimmunologicznym
-stany zapalne skóry: opryszczka, trądzik
-uczulenie na kwas hialuronowy lub inny jego składnik
-epilepsja
-zaburzenia krzepliwości krwi
-nowotwory
-choroby wątroby
-infekcje w miejscu zabiegu

Możliwe skutki uboczne po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego
-w sporadycznych przypadkach wywołuje alergie
-bóle i zawroty głowy
-świąd
-mrowienie
-obrzęk (niewielki ból i obrzęk to tymczasowe skutki, ustępują same i nie wymagają leczenia)

Podsumowując kwas hialuronowy stał się przebojem w medycynie estetycznej. Pozwala w szybki i bezinwazyjny sposób zniwelować niedoskonałości i uzupełnić naturalny kwas tam, gdzie z wiekiem zaczyna go brakować.

wirtualne wycieczki publikacja artykułów sponsorowanych blog prawny Pozycjonowanie stron internetowych sieradz hipoglikemia reaktywna domowe wypieki jajka od kur z wolnego wybiegu teksty dla branży kosmetycznej lokalny rolnik